Přejít na obsah

Casiopea378

Turisté
 • Počet příspěvků

  4
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 1. Ahoj turisté. Myslím, že na zámku v Hluboké byl snad asi každý. Reď v době covidové je zavřený, ale určitě stojí za návštěvu zámecký park a zahrada. Pro zdatnější turisty a děti plné elánu doporučuji lanové centrum v Hluboké, kde se dostatečně vyřádí. Z Českých Budějovic sem vede krásná cyklostezka. Až bude možno také doporučuji zoo, která určitě také stojí za návštěvu. ?
 2. My vždycky nastupovali v Jindřichově Hradci a jsou 2 směry - buď na Novou Bystřici nebo na Obrataň. Mně osobně se víc líbí trasa na Novou Bystřici. V Nové Bystřici je krásné veteran muzeum amerických automobilů- doporučuji. Z Bystřice se dá jet zpět do Hradce na kole ( cca 30 km)- krásná cesta lesama. Vlaky vozí i kola.
 3. Jindřichův Hradec znám velmi dobře, zámek je nádherný. Na náměstí Míru se nachází sousoší Nejsvětější trojice z 18. století. V muzeu jsou Krýzovy jesličky. Je tu spoustu památek, které stojí za to je vidět. Další atrakcí zejména pro děti a vlakové nadšence je jindřichohradecká úzkokolejka, která jezdí Českou Kanadou. Občas jezdí i parní vlaky. Všem doporučuji, aby si do těchto míst udělali výlet.

O nás

Staň se turistou a sdílej své zážitky s ostatními! Komunitní projekt PlanetaCestování.cz je určen všem milovníkům nejen turistiky, ale obecně všem kdo rádi objevují a poznávají nová místa nejen v České republice.

Co zde najdete?

Především tipy, kam se vydat na výlety. Ať už jde o hrady, zámky či zříceniny... turistické trasy a netradiční místa, která zatím zná jen pár vyvolených. Komunita přidává nejen popisy míst, ale především osobní zkušenosti.

Jak se mohu připojit?

Patříte mezi vášnivé turisty či jen občasné víkendové výletníky? V obou případech se můžete během pár vteřin registrovat a přidávat své postřehy ze všech Čech, Moravy i Slezska. Každý je zde vítán!

Potřebujete poradit?

Pokud máte problém či dotaz napište na:

 • info@planetacestovani.cz.cz
 • ×
  ×
  • Vytvořit...