Přejít na obsah

Evča

Turisté
 • Počet příspěvků

  22
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Návštěvy profilu

817 zobrazení profilu
 1. Ráda bych se vypravila na Fuerteventuru co nejdříve/únor...máte někdo zkušenosti, doporučení, rady?
 2. Zkusili jste je někdy připravit v kuchyni?
 3. Koncem září proběhla kontrola při příletu z ČR formou měření teploty termokamerou a poté při odletu také tak. Nezaznamenali jsme, že by byl kdokoli zastaven. Roušky a jejich nošení nepovažoval nikdo za problém.
 4. V podhůří Orlických hor nezapomeňte odbočit z Kostelce nad Orlicí do Vrbic. Již 14 let tu na kopci Kastel stojí 30 metrů vysoká půvabná dřevěná rozhledna obklopená švestkami. Ohlídejte si otevírací dobu nebo se domluvte předem. U rozhledny se můžete výborně občerstvit, koupit pohledy a jiné upomínkové předměty a děti budou nadšeně řádit na skvěle vybaveném dětském hřišti.
 5. EasyJet - a nevíte, je-li možné provést ještě druhou změnu a posunout si takový let ještě z října 2020 na např. duben 2021? Díky za jakékoli informace/zkušenosti.
 6. Poblíž Kolosea, Nerónského akvaduktu, vily Monticella nebo vojenské nemocnice najdete nedávno nádherně zrekonstruovanou rotundu svatého Štěpána z 5. století s unikátním architektonickým řešením. Sice při bližším pohledu kromě 22 sloupů, 22 okem a toho, že výška i šířka je 22 metrů postřehnete čemu je věnována veškerá výtvarná tématika nástěnných fresek - 34 martýriím. Prohlédnout si můžete maďarskou kapli, věnovanou králi Štěpánovi a maďarští experti se při rekonstrukci připojili k italským a německým kolegům. Výsledek jejich práce je úchvatný!
 7. Znalosti Prvním předpokladem jsou základní znalosti všeho co sbíráte! Sbírejte do prodyšných nádob jen čerstvé zdravé kusy a vše okamžitě zpracujte. Oblečení Obujte si kvalitní obuv, raději dlouhé nohavice zastrčte do ponožek (případně do holin) a vhodný je také šátek nebo čepice. První pomoc V případě nevolnosti, zvracení, průjmu, bolestí břicha, bušení srdce, rozšíření zornic nebo poruch vědomí se po požití hub může jednat o otravu houbami. Volejte 112, jednejte rychle - zkuste vyvolat zvracení a postiženému dejte 5-10 tablet černého uhlí. Zbylý pokrm a část z
 8. Prosím o Vaše zkušenosti s půjčením kola a možností cykloturistiky po Římě. Předem díky.
 9. Netradiční rozhledničku jsme navštívili poblíž Františkových lázní, kousek od zřídla Natálie...vezměte i děti a rozhlédněte se po půvabném okolí!
 10. I v zasněženém lese můžete na dřevě listnatých stromů najít penízovku sametonohou. Kromě toho, že snáší nízké teploty, je také výhodou, že není možné si ji v té době splést s jinou houbou a vychutnáte si její výraznou chuť!
 11. S chutí jsem si přečetla všechny houbařské příspěvky a naším tipem je na podzim václavka. Po tepelné úpravě je jedlá, chutná a my je sbíráme v září, říjnu nejraději v okolí Dobříše.
 12. Pokud máte rádi zříceniny, bude se Vám líbit na Vrchu Hazmburk. Zbytky gotického hradu jsou zdálky nádherně vidět a při výstupu si užijete i výjimečnost této přírodní památky. Stačí sem zamířit z Libochovic a držet se ukazatelů na obec Klapý, kde zaparkujete, pokud jste dorazili automobilem. Otevřeno mají již od 11. května v době 10-18 hodin.
 13. Pokud se chcete projít přírodou kousek od Prahy, stačí sednout na autobus nebo do auta a vystoupit v Mníšku pod Brdy, Kytíně, Chouzavé, Voznici nebo Dobříši. Všude najdete pěší i cyklistické stezky, vedoucí krásnými smíšenými lesy!
 14. Máme překvapivou zkušenost z našich cest na kole v oblasti Milovice - Mcely, kousek severněji nad Lysou nad Labem. Můžete spojit rodinnou zábavu v Parku Mirákulum s návštěvou koupaliště ve Všejanech. Nachází se kousek za vesnicí, obklopené poli, loukami a částečně stromy. V bazénu byla čistá voda, lidí málo, vstupné symbolické a občerstvení mělo otevřeno (v sezóně). Co víc si přát?
 15. Doporučujeme trasu vhodnou pro pěší turisty i cykloturistiku. Z Brné u Poštejna jsme se vydali po asfaltce k vysílači Českých radiokomunikací. Litický Chlum najdete mezi Vamberkem a Žamberkem. Vede k němu pohodová žlutá. Nevynechali jsme odbočku s výhledem na litický lom i krásnou zříceninu. Pak po zelené turistické, která byla pro kolo náročnější návrat na asfaltku a přes křižovatku Liščí doly jsme sjeli po červené kolem dalšího lomu a studánky Panny Marie až ke krásné rodinné firmě na zpracování nazelenalého pískovce v Záměli. Nahlédnout je možné, jak se takové kameny "krájí"... A výhled mát

O nás

Staň se turistou a sdílej své zážitky s ostatními! Komunitní projekt PlanetaCestování.cz je určen všem milovníkům nejen turistiky, ale obecně všem kdo rádi objevují a poznávají nová místa nejen v České republice.

Co zde najdete?

Především tipy, kam se vydat na výlety. Ať už jde o hrady, zámky či zříceniny... turistické trasy a netradiční místa, která zatím zná jen pár vyvolených. Komunita přidává nejen popisy míst, ale především osobní zkušenosti.

Jak se mohu připojit?

Patříte mezi vášnivé turisty či jen občasné víkendové výletníky? V obou případech se můžete během pár vteřin registrovat a přidávat své postřehy ze všech Čech, Moravy i Slezska. Každý je zde vítán!

Potřebujete poradit?

Pokud máte problém či dotaz napište na:

 • info@planetacestovani.cz.cz
 • ×
  ×
  • Vytvořit...