Přejít na obsah

Zdeňka V.

Turisté
 • Počet příspěvků

  4
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Návštěvy profilu

207 zobrazení profilu
 1. Kamélie kvetou bohatě od února do konce března.Vloni i letos jsem navštívila výstava v Květné zahradě v Kroměříži.Musím ovšem dodat, pokud mohu srovnávat - tak loňská byla ale vydařenější a není to jen můj názor .Vloni byla v japonském stylu , japonská hudba podbarvovala atmosféru a bylo možné tam i relaxovat na lavičkách, v altánu. Letos v prvním skleníku tak jakoby na kamélie pozapomněli, na druhou stranu po vstupu do skleníku krásně zavoněly kvetoucí mandarinky.
 2. Sbírkové skleníky najdeme ve Smetanových sadech v Olomouci.Největším a nejstarším je palmový skleník, navazuje kaktusový skleník. Nejzajímavější jsou kulovité kaktusy, které jsou pravděpodobně jedny z největších v Evropě.Třetím skleníkem je skleník tropický.
 3. na komentované prohlídce jsme byli před lety.Tak jak jsem psala, jeli jsme kolem a zastavili jsme alespoň na procházku po nádvoří - byla to taková zdravotní zastávka po dlouhé cestě .Určitě ale doporučuji navštívit- také to plánuji,ale musíme mít na to více času než jsme měli
 4. Gotický hrad Pernštejn z poloviny 13. století stojí ve východním okraji Českomoravské vrchoviny, u osady Pernštejn, části městysu Nedvědice, který tvořil jeho podhradí.Gotický hrad je mimořádně zachovalý.Hrad mě uchvátil , před lety jsme tam byli s dětmi a i vloni, když jsme jeli kolem , jsme udělali zastávku, prošli se po nádvoří

O nás

Staň se turistou a sdílej své zážitky s ostatními! Komunitní projekt PlanetaCestování.cz je určen všem milovníkům nejen turistiky, ale obecně všem kdo rádi objevují a poznávají nová místa nejen v České republice.

Co zde najdete?

Především tipy, kam se vydat na výlety. Ať už jde o hrady, zámky či zříceniny... turistické trasy a netradiční místa, která zatím zná jen pár vyvolených. Komunita přidává nejen popisy míst, ale především osobní zkušenosti.

Jak se mohu připojit?

Patříte mezi vášnivé turisty či jen občasné víkendové výletníky? V obou případech se můžete během pár vteřin registrovat a přidávat své postřehy ze všech Čech, Moravy i Slezska. Každý je zde vítán!

Potřebujete poradit?

Pokud máte problém či dotaz napište na:

 • info@planetacestovani.cz.cz
 • ×
  ×
  • Vytvořit...