Přejít na obsah

Michal K.

Turisté
 • Počet příspěvků

  77
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Osobní informace

 • O mě
  Mám rád především Dobříč a okolí Mníšku pod Brdy.
 • Zájem
  Hrady a zámky

Návštěvy profilu

943 zobrazení profilu
 1. Zrovna tento týden jsme šli na skvělou procházku, kterou mohu vřele doporučit. Autem jsme zastavili u kostela ve vesnici Mořina. Odtud jsme se vydali přibližně 20 minut dlouhou cestou po silnici směrem na Karlštejn. Na této silnici je však zákaz vjezdu a tak jsme potkali možná jedno auto za celou cestu. Odtud vyjdete u Karlštejna nahoře a celou cestu půjdete mírně z kopce. Nešli jsme však na hrad, který byl stejně z důvodu koronaviru uzavřen, ale vydali se na vyhlídku na kopci na proti. Nepotkali jsme jediné turisty, vyfotili si hrad a pak šli lesní cestou opět zpátky.
 2. Jsem rád, že tu mohu být s vámi a podělit se o svoje smutné zkušenosti s CK Fischer. Dovolená zaplacena celá v ceně 74 tis - byl to dárek pro rodinu k vánocům a nyní místo dovolené storno poplatek ve výši 60 tis. Ačkoli bylo deklarováno písemně i telefonicky, že storno poplatek bude k 1.4.2020 ve výši necelých 6000,- Kč, (s čímž jsem souhlasil), nyní trvají na stornu ve formě reálných nákladů které jsou prý 60 tisíc. Dnes mi dorazilo konečné stanovisko podepsané jen CK Fischer s tím, že pokud se mi to nelíbí, mám možnost se obrátit na ADR, nebo na soud. Takové jednání jsem od tak velké ce
 3. Určitě pište Ddostálové, ale vynechal bych zmiňování nabídek typu "Faktor 100" a "chytrá záloha". D. určitě nemá čas zkoumat marketingové triky, kterými si Invia získává klienty. Navíc ona je laik, který o cestovním ruchu nic neví, v takovémto textu se úplně ztratí.
 4. Na TN Nova to psal neználek. Zapomněl uvést, že CK se musí sama rozhodnout, zda využije ochrannou dobu ( §4 odst.1). V praxi to znamená, že např. na někoho, kdo má odlet v červenci (a zájezd se bude konat) ji nevyužije a od těch, kteří nebudou chtít cestovat si v klidu vybere storno poplatek. V těchto případech by byla CK "na hlavu" využít ochranou dobu. Další nesmyslem je, že píše "jsou cestovní kanceláře povinné jako náhradu za zájezd, který se neuskutečnil, nabídnout zájezd ve stejné hodnotě a srovnatelné kvalitě". §6 odst1 hovoří pouze o stejné kvalitě, nikoliv o stejné ceně. Těch nes
 5. Ahoj, mám dotaz ohledně brzd. Mám obyčejné brzdy Shimano BR-M425, na běžnou jízdu tak nějak dostačující, nicméně když jedu z kopce nebo jedu nějakou rychlejší jízdou tak brzdí celkem špatně na moji váze (120 kg), chtěl bych si pořídit nějaké kvalitnější brzdy které by zvládly trochu více zprudka zabrzdit, přemýšlím o Shimano Zee, Koukal jsem že jsou teď za celkem slušnou cenu, někde na fóru jsem se dočetl, že by prý mohly stačit např i SLX nebo XT s kvalitnějšími destičkami a kotouči, mohl by někdo poradit?
 6. Ahoj, prosím o radu. Montoval někdo z vás na toto kolo teleskopickou sedlovku? Ani za boha nemůžu protáhnout bovden do sedlové trubky, zkoušel jsem to i z druhé strany. Opravdu by se mi hodil někdo, kdo přesně na tomto modelu teleskopku montoval. Díky za radu.
 7. Spodní úchopy jsou v podstatě dva. Ruce hned pod pákami. Tak se držíš v nejaerodynamičtější pozici. Obličej je na představci, paže zalomené do pravého úhlu. Rukama se držíš dole na konci oblouků. Hlava je výš nad představcem, paže směrem dolů, lehce pokrčené, mohou být i natažené. Z této pozice ovšem nedosáhneš na páky.
 8. Ahoj, pořídil jsem kolo s RS Reba SL dual air, a potřebuji vědět jestli odfouknutí s negativky se dělá jak je nebo se otáčí ventilkem vzhůru kvůli oleji, díky.
 9. Zdravím, mám v plánu vyměnit kotoučové brzdy na horské 29" kole. Momentálně tam mám Brzdový třmen: BR-M447 a Brzdová páka: BL-M445 plus kotouče 160 Shimano sm-rt 54S. To není žádný zázrak. Chtěl bych jít cestou minimálně jetých bazarových brzd. Docela se mi líbí od Sramu level TL + bych chtěl dát kotouče Shimano SLX SM-RT70S vzadu nechat 160 a dopředu dát 180. Bude mít tato úprava nějaký citelný rozdíl oproti tomu co tam mám teď? Jezdím na XC převážně v lese ale přesouvám se i na silnici. Vážím 70 kg takže si nemyslím že bych využil nějaké 4 pístky. Jakou bych měl volit redukci dopředu kv
 10. Mám impacty dvoje a jedny freeridy. Freeridy mají určitě ohebnější podrážku, dobře cítíš pedál. Na kratší vyjížďky jsou fakt super. Impacty mají tu podrážku tvrdší nebo jsou méně ohebné. Mám Deity platformy a na těch ty impacty nic moc. Ale mám na druhým kole Sainty a na těch sedí jak přibité. Můj dojem z impcatu, ochrání perfektně nohu pokud jezdíš kamenité traily... Mám i kotníkové a ty jsou super.
 11. Na avizo o možnosti změny termínu, kdy jsem napsal, že mi jiný termín z různých důvodů nevyhovuje a tudíž nemohu změnu termínu akceptovat mi pak přišlo tohle. Zájezd celý zaplacený, přes 65 tisíc Kč a zaplacený již v únoru a termín odletu byl tuto sobotu 11.4.... A teď se v mluví že letecká společnost nebude vracet peníze atd. To nevěděli jaký je stav už přes měsíc atd. Tohle mi štve. Na co mám tedy nárok? A co když si poukaz nevyberu, vrátí mi peníze??
 12. Je tu někdo kdo má zaplacenou polovinu zájezdu přes INVIA a doplatit druhou už měl? CK píše že doplatek nevyžaduje ale INVIA vůbec nereaguje a zájezd má být doplacený nyní 12.4. :o co teď? nic nepošlu,chci to už nějak ukončit. Mam jim poslat že zájezd ruším? ?Nebo nemají nárok na doplatek?! Když CK ho nevyžaduje,odlet je 20.5.
 13. Zájezd dcery zakoupen 12/2019 s odletem v záři. Storno 26.3. Přes Invii ck Blue Style. Blue Style se po několikeré korespondenci ozvala včera a nabídla 3 varianty. Poukaz s plnou zaplacenou částkou ke dni storna, druhá s nehorázným odstupným - zaplaceno 15 180 storno 14 000 a 1780 Kč třetí straně takže by musela ještě doplatit. Třetí varianta byla, že zatím neudělá nic a nechá vše tak jak je. Odletět rozhodně nechce a nevíme jestli se dá s tím nehorázným odstupným něco dělat.

O nás

Staň se turistou a sdílej své zážitky s ostatními! Komunitní projekt PlanetaCestování.cz je určen všem milovníkům nejen turistiky, ale obecně všem kdo rádi objevují a poznávají nová místa nejen v České republice.

Co zde najdete?

Především tipy, kam se vydat na výlety. Ať už jde o hrady, zámky či zříceniny... turistické trasy a netradiční místa, která zatím zná jen pár vyvolených. Komunita přidává nejen popisy míst, ale především osobní zkušenosti.

Jak se mohu připojit?

Patříte mezi vášnivé turisty či jen občasné víkendové výletníky? V obou případech se můžete během pár vteřin registrovat a přidávat své postřehy ze všech Čech, Moravy i Slezska. Každý je zde vítán!

Potřebujete poradit?

Pokud máte problém či dotaz napište na:

 • info@planetacestovani.cz.cz
 • ×
  ×
  • Vytvořit...