Přejít na obsah
Veronika L.

Hrádek u Nechanic (Státní zámek) – Akce a otevírací doba

Doporučené příspěvky

Navštívili jste nebo plánujete navštívit novogotický státní zámek Hrádek u Nechanic? Přidejte své zkušenosti a tipy ostatním turistům nebo přidejte své fotografie z návštěvy. Děkuji.

Stručné informace o Hrádku u Nechanic

Kousek staré dobré Anglie ve východních Čechách. Zámek ve stylu anglické novogotiky (prý inspirovaný anglickým zámkem Crewe Hall) postavil pro Františka Arnošta hrabě Harracha v letech 1841 až 1857 vídeňský stavitel Karel Fischer, který také navrhl vnitřní dekorace a nábytek.

Řemeslné práce na vnitřních úpravách a zařizování však prováděli místní řemeslníci z blízkého okolí až do konce 19. století.

Hranolová věž zámku

Dominantou celého zámeckého objektu je hranolová věž, na ni za polygonálními arkýři navazují v obou směrech jednopatrová křídla. Připojením zámecké kaple je porušena souměrnost půdorysu. Reprezentativní jižní průčelí se dvěma věžemi s cimbuřím je obrácené do anglického parku.

Terasa před tímto objektem je opatřena mříží ze 16. století a plastikami dvou lvů pocházejícími z Benátek. Současně se zámkem vnikla i hospodářská stavení a také zámecké divadlo.

Unikátní knihovna

Pozoruhodná je knihovna obsahující na 4 tisíce svazků a rozsáhlou sbírku bohemik a časopisů z let 1805 až 1850. Vnitřní vybavení, vzácné obrazy a nábytek od umělců zvučných jmen svezl majitel ze zámků v Německu a Rakousku.

Dnešní podoba zámku dokonale vypovídá o životě šlechty na sklonku její slávy v 19. století. Zámek přístupný veřejnosti tvoří se zámeckou zahradou a rozlehlou oborou mimořádně harmonický celek, což v posledních letech oceňují i uživatelé zdejšího golfového hřiště.

Poloha Hrádku u Nechanic na mapě

Hrádek u Nechanic státní zámek otevírací doba a akce.jpg

 

Odkaz na příspěvek

Otevírací doba a návštěvní hodiny

Státní zámek u Nechanic má celkem 5 okruhů s komentovanými prohlídkami:

 • Lesk a sláva Harrachů
 • Osobní život šlechty
 • Hostinské pokoje
 • Hodinová věž
 • Zámecké sklepy

A jelikož každý z těchto okruhů má vlastní otevírací časy, doporučuji navštívit oficiální web Hrádku u Nechanic a ověřit si aktuální časy....

Odkaz na příspěvek

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Reagovat na příspěvek...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

  Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

O nás

Staň se turistou a sdílej své zážitky s ostatními! Komunitní projekt PlanetaCestování.cz je určen všem milovníkům nejen turistiky, ale obecně všem kdo rádi objevují a poznávají nová místa nejen v České republice.

Co zde najdete?

Především tipy, kam se vydat na výlety. Ať už jde o hrady, zámky či zříceniny... turistické trasy a netradiční místa, která zatím zná jen pár vyvolených. Komunita přidává nejen popisy míst, ale především osobní zkušenosti.

Jak se mohu připojit?

Patříte mezi vášnivé turisty či jen občasné víkendové výletníky? V obou případech se můžete během pár vteřin registrovat a přidávat své postřehy ze všech Čech, Moravy i Slezska. Každý je zde vítán!

Potřebujete poradit?

Pokud máte problém či dotaz napište na:

 • info@planetacestovani.cz.cz
 • ×
  ×
  • Vytvořit...