Přejít na obsah
Veronika L.

Červená Lhota (Státní svátek) – Vstupné a otevírací doba

Doporučené příspěvky

Malebný renesanční zámeček Červená Lhota – navštívili jste ho? Přidejte své recenze z návštěvy či komentované prohlídky nebo nahrajte své fotografie z výletu. Pomůžete tak a inspirujete ostatní turisty. Děkuji.

Historie zámku

Z malého venkovského zámku činí poloha na skalnatém ostrově nad hladinou vodní nádrže jedno z nejvíce romantických panských sídel u nás. Jeho předchůdcem na tomto místě byla gotická vodní tvrz, která je písemně doložena až k roku 1465. Byla postavena na žulovém skalním útesu, který se po přehrazení potoka a napuštění rybníka stal ostrovem.

Přestavba Červené Lhoty

Někdy krátce po roce 1530 provedli Kábové z Rybňan renesanční přestavbu, která změnila tvrz v nevelký čtyřkřídlý zámek obklopující malé čtvercové nádvoří. Další úpravy pak provedli následující majitelé panství: Kolem roku 1600 Vilém Růta z Dírného a znovu kolem roku 1641 Vilém Slavata z Chlumi a Košumberka.

Tento renesanční zámek prošel v 19. století ještě romantickou gotizující úpravou. Neogotické vnější prvky z roku 1845 byly však o půl století později odstraněny při poslední úpravě, která novorenesančním návratem k původnímu stylu dala zámku v letech 1903 až 1912 dnešní vzhled.

Proč je Červená Lhota takto oblíbená?

Přestože zámek Červená Lhota nepatří k největším ani umělecky nejcennějším našim památkám, je známý pro své mimořádné malebné zasazení do krajiny, které mu také získalo pozici jedné z nejoblíbenějších kulis filmových pohádek. Návštěvník může romantickou scenérii obdivovat i z půjčené lodičky.

Vstupné a otevírací doba

Každý ze 3 prohlídkových okruhů (Historické interiéry prvního patra, Podkrovní pokoje, Sklepy) má svou vlastní otevírací dobu a odlišné ceny. Doporučuji proto vždy před návštěvou zkontrolovat otevírací časy a vstupné.

Mapa a poloha zámku

Státní zámek Červená Lhota otevírací doba a vstupné.jpg

Odkaz na příspěvek

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Reagovat na příspěvek...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

O nás

Staň se turistou a sdílej své zážitky s ostatními! Komunitní projekt PlanetaCestování.cz je určen všem milovníkům nejen turistiky, ale obecně všem kdo rádi objevují a poznávají nová místa nejen v České republice.

Co zde najdete?

Především tipy, kam se vydat na výlety. Ať už jde o hrady, zámky či zříceniny... turistické trasy a netradiční místa, která zatím zná jen pár vyvolených. Komunita přidává nejen popisy míst, ale především osobní zkušenosti.

Jak se mohu připojit?

Patříte mezi vášnivé turisty či jen občasné víkendové výletníky? V obou případech se můžete během pár vteřin registrovat a přidávat své postřehy ze všech Čech, Moravy i Slezska. Každý je zde vítán!

Potřebujete poradit?

Pokud máte problém či dotaz napište na:

  • info@planetacestovani.cz.cz
  • ×
    ×
    • Vytvořit...