Přejít na obsah
Evča

Poutní místo Homol - Lhoty u Potštejna

Doporučené příspěvky

Pokud se zatouláte do okolí Divoké Orlice, líbí se Vám Doudleby nebo Potštejn, zkuste také zamířit mezi obce Borovnice a Lhoty u Potštejna. V kouzelné krajině tu nemůžete přehlédnout na vrchu Homoli barokní poutní kostel Panny Marie Bolestné ze 17. století. Pokud jedete na kole, nezapomeňte zámeček, protože vystoupat po výpravném přístupovém kamenném schodišti není úplně odpočinkový úkol. Čeká Vás 153 schodů, což odpovídá počtu "Zdrávasů" z Velkého růžence. Na cestě vzhůru je k dispozici také 16 odpočívadel, stejně jako je "Otčenášů".  Sochy podél schodiště jsou z 2. poloviny 18. století. V době návštěvy Jana Pavla II. bohužel prý spolu s odjezdem polských poutníků také některé sochy "zmizely". Hřbitov, krásný výhled a především kouzlo tohoto místa však přetrvává. 

Odkaz na příspěvek

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Reagovat na příspěvek...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

O nás

Staň se turistou a sdílej své zážitky s ostatními! Komunitní projekt PlanetaCestování.cz je určen všem milovníkům nejen turistiky, ale obecně všem kdo rádi objevují a poznávají nová místa nejen v České republice.

Co zde najdete?

Především tipy, kam se vydat na výlety. Ať už jde o hrady, zámky či zříceniny... turistické trasy a netradiční místa, která zatím zná jen pár vyvolených. Komunita přidává nejen popisy míst, ale především osobní zkušenosti.

Jak se mohu připojit?

Patříte mezi vášnivé turisty či jen občasné víkendové výletníky? V obou případech se můžete během pár vteřin registrovat a přidávat své postřehy ze všech Čech, Moravy i Slezska. Každý je zde vítán!

Potřebujete poradit?

Pokud máte problém či dotaz napište na:

  • info@planetacestovani.cz.cz
  • ×
    ×
    • Vytvořit...