Přejít na obsah
Veronika L.

Zámek Buchlovice – Otevírací doba & Akce

Doporučené příspěvky

Máte s návštěvou či prohlídkou na zámku Buchlovice osobní zkušenost? Přidejte své tipy či recenze z akcí, které se zde každoročně konají. Vaše fotografie pomohou inspirovat ostatní turisty. Děkuji.

Stručná historie zámku

Buchlovský zámek je skutečným klenotem moravského baroka, zasazeným navíc do jedné z našich nejkrásnějších historických zahrad. Zámek nechal vystavět Jan Dětřich z Patřvaldu, prý jako připomínku rodné země pro svou italskou manželku Anežku Eleonoru z Colonna - Felsu, pro níž byl gotický hrad Buchlov příliš studený a nepohodlný

Po vymření Petřvaldů obývali zámek tyrolští Berchtoldové. Leopold I. byl významným osvícencem a filantrop, jeho bratr Bedřich Všemír navzdory cizímu původu byl výraznou osobností národního obrození.

Předloha pro Buchlovice

Vzorem pro stavbu prý byla Villa Colona u Neapole, italská venkovská barokní vila. Takzvaný Dolní zámek byl určen k obývání a reprezentaci. Jeho osobitost spočívá v vistuování na odstupňovaných terasách, takže je do čestného dvora přízemní, do zahrady poschoďový a působí jako dvě různé stavby.

Okolní stavby kolem zámku

Protilehlá menší hospodářská budova zvaná Flora byla dostavěna až v letech 1710 až 1738 pod vedením brněnského stavitele Mořice Grimma. Ten se zřejmě podílel i na poslední fázi výstavby zámku podle projektu, jehož autor dodnes nebyl spolehlivě určen. Interiér zámecké budovy je zdoben štítkem provedeným baltazarem Fontanou, s malbami ve štítkových medailonech.

Proslulá buchlovická zahrada byla zřízena v italském stylu, upravena ve stylu francouzském a nakonec podstatně rozšířena o anglický krajinářský park. 

Celek je vynikající ukázkou syntetického barokního díla s podílem všech oborů výtvarné kultury - architektury, sochařství, malířství, uměleckého řemesla, zahradního a vodního umění. Výsledkem je vzácná harmonie mezi lidským výtvorem a prostředím.

Otevírací doba a vstupné

Panoramatická fotka zámku z parku

Zámek Buchlovice.jpg

Odkaz na příspěvek

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Reagovat na příspěvek...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

O nás

Staň se turistou a sdílej své zážitky s ostatními! Komunitní projekt PlanetaCestování.cz je určen všem milovníkům nejen turistiky, ale obecně všem kdo rádi objevují a poznávají nová místa nejen v České republice.

Co zde najdete?

Především tipy, kam se vydat na výlety. Ať už jde o hrady, zámky či zříceniny... turistické trasy a netradiční místa, která zatím zná jen pár vyvolených. Komunita přidává nejen popisy míst, ale především osobní zkušenosti.

Jak se mohu připojit?

Patříte mezi vášnivé turisty či jen občasné víkendové výletníky? V obou případech se můžete během pár vteřin registrovat a přidávat své postřehy ze všech Čech, Moravy i Slezska. Každý je zde vítán!

Potřebujete poradit?

Pokud máte problém či dotaz napište na:

  • info@planetacestovani.cz.cz
  • ×
    ×
    • Vytvořit...