Přejít na obsah
Veronika L.

Zámek Hluboká nad Vltavou (státní) – Otevírací doba & Vstupné

Doporučené příspěvky

Navštívili jste státní zámek Hluboká nad Vltavou? Přidejte své tipy a zkušenosti do komentářů pod článkem. Inspirujete tak ostatní turisty k návštěvě. Zámek ve stylu "windsorské" neogotiky.

Historie zámku Hluboká nad Vltavou

Jeden z našich nejnavštěvovanějších zámků patří k ikonám českého cestovního ruchu a povinným cílům Zahraničních návštěvníků.

Už ve 13. století stál na místě dnešního honosného zámku gotický královský hrad Frohnburg. Nejstarší zmínka o něm pochází z roku 1265. Podobně jako jiné královské hrady byl zastavován. Pojí se k němu smutný příběh Záviše z Falkenštejna, který byl pod hradbami roku 1290 sťat. 

V držení českých králů byl hrad i v době Karla IV., který ho vykoupil ze zástavy. Později byl však opět zastavován a vystřídaly se zde mocné rody Lobkoviců a Pernštejnů. Teprve Jáchym z Hradce však roku 1562 získal Hlubokou do dědičného vlastnictví a zahájil přestavbu obytných částí na renesanční zámek, kterou dokončil jeho syn Adam.

Tehdy vznikla pravidelná dispozice se dvěma nádvořími za sebou, která se zachovala dodnes. Rozsáhlé stavební aktivity však finančně vyčerpaly i tak bohatý rod a Oldřich z Hradce musel panství roku 1598 prodat.

Vývoj zámku po prodeji

Jako pobělohorský konfiskát získali Hlubokou v roce 1661 Schwarzenbergové. Ti pokračovali v přestavbách a dali zámku barokní vzhled. Ze všech těchto vývojových fází se však navenek prakticky nic nedochovalo.

Dnešní podobu získala Hluboká až ve druhé polovině 19. století, kdy ji Scharzenbergové důkladně přestavěli podruhé. Stavbu vedl vídeňský architekt Frantšiek Beer, později F.D. Deworetzky. Starší zámek byl na přání kněžny Eleonory z velké části zbořen a vystavěno velkolepé knížecí sídlo o 141 místnostech ve tylu módní anglické novogotiky.

Stejně velkolepé jsou také interiéry zámku s cenným mobiliářem a sbírkami. Přestože je tedy Hluboká ve své dnešní podobě relativně mladou památkou, patří pro svou romantickou velkolepost k našim nejznámějším a nejnavštěvovanějším zámkům.

Otevírací doba 

 • listopad až 10. března: denně mimo pondělí od 9:00 až 12:00 a 12:30 až 16:00
 • 15.-30. duben, září, říjen: denně mimo pondělí od 9:00 až 12:00 a 12:30 až 16:30
 • květen, červen: denně mimo pondělí od 9:00 až 12:00 a 12:30 až 17:00
 • červenec, srpen: denně od 9:00 až 12:00 a 12:30 až 17:00

Komentované prohlídky se nicméně liší a je třeba si vždy ověřit aktuální otevírací časy na oficiálním webu zámku. Na státním zámku Hluboká najdete 6 různých okruhů.

Vstupné na Hlubokou

Každý okruh má navíc zcela odlišné vstupné. Základní okruh zimní prohlídky stojí 180 Kč. Reprezentační pokoje pak 210 Kč za dospělou osobu.

 

Zámek Hluobká nad VLtavou prohlídky otevírací časy a vstupné.jpg

Odkaz na příspěvek

Ahoj turisté. Myslím, že na zámku v Hluboké byl snad asi každý. Reď v době covidové je zavřený, ale určitě stojí za návštěvu zámecký park a zahrada. Pro zdatnější turisty a děti plné elánu doporučuji lanové centrum v Hluboké, kde se dostatečně vyřádí. Z Českých Budějovic sem vede krásná cyklostezka. Až bude možno také doporučuji zoo, která určitě také stojí za návštěvu. ?

Odkaz na příspěvek

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Reagovat na příspěvek...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

  Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

O nás

Staň se turistou a sdílej své zážitky s ostatními! Komunitní projekt PlanetaCestování.cz je určen všem milovníkům nejen turistiky, ale obecně všem kdo rádi objevují a poznávají nová místa nejen v České republice.

Co zde najdete?

Především tipy, kam se vydat na výlety. Ať už jde o hrady, zámky či zříceniny... turistické trasy a netradiční místa, která zatím zná jen pár vyvolených. Komunita přidává nejen popisy míst, ale především osobní zkušenosti.

Jak se mohu připojit?

Patříte mezi vášnivé turisty či jen občasné víkendové výletníky? V obou případech se můžete během pár vteřin registrovat a přidávat své postřehy ze všech Čech, Moravy i Slezska. Každý je zde vítán!

Potřebujete poradit?

Pokud máte problém či dotaz napište na:

 • info@planetacestovani.cz.cz
 • ×
  ×
  • Vytvořit...