Přejít na obsah
Evka

Vysočina - Velký Pařezitý rybník

Doporučené příspěvky

Pro milovníky klidu, Vysočiny a rybníků dávám k dispozici tip na rybník Velký Pařezitý, založený již v 16. století. Jeho název je odvozen od nálezů ještě původních pařezů na dně. Rybník cestou z Telče snadno najdete v přírodní rezervaci za obcí Řásná. Žulové podloží i okolní rašeliniště mají vliv na čistotu vody, v jejímž okolí najdete floru připomínající tajgu a třeba můžete zahlédnout rosničku, ropuchu nebo čolka. Po vypuštění a čištění rybníka v r. 2019 bude voda obzvláště lákavá. Pro alergiky je nutné upozornit na výskyt břízy, ale v lesích jsou zastoupené i smrky a koupání v sezóně doporučujeme spojit také se sběrem hub.

Pokud by jeden rybník nestačil, jeďte z Telče směrem na Řídelov a za touto vesnicí najdete Malý Pařezitý rybník. Stejně krásný!

 

Odkaz na příspěvek

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Reagovat na příspěvek...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

O nás

Staň se turistou a sdílej své zážitky s ostatními! Komunitní projekt PlanetaCestování.cz je určen všem milovníkům nejen turistiky, ale obecně všem kdo rádi objevují a poznávají nová místa nejen v České republice.

Co zde najdete?

Především tipy, kam se vydat na výlety. Ať už jde o hrady, zámky či zříceniny... turistické trasy a netradiční místa, která zatím zná jen pár vyvolených. Komunita přidává nejen popisy míst, ale především osobní zkušenosti.

Jak se mohu připojit?

Patříte mezi vášnivé turisty či jen občasné víkendové výletníky? V obou případech se můžete během pár vteřin registrovat a přidávat své postřehy ze všech Čech, Moravy i Slezska. Každý je zde vítán!

Potřebujete poradit?

Pokud máte problém či dotaz napište na:

  • info@planetacestovani.cz.cz
  • ×
    ×
    • Vytvořit...