Přejít na obsah
Evka

Turista předchází bolestem bererní páteře

Doporučené příspěvky

Po mnoha letech problémů s páteří jako důsledku provozování vrcholového sportu se musím podělit o zcela nový poznatek. V čekárně Oddělení rehabilitační a fyzikální medicíny ÚVN ve Střešovicích visí ilustrační plakát, jehož foto přikládám. Zobrazuje základy McKennzieho metody, podle níž při akutních bolestech bederní páteře máte praktikovat záklonovou pozici (já se dosud vždy uchylovala k opaku, ani neuvádím k jakému). Vzhledem k tomu, že i v rámci turistiky zapomínáme na správné držení těla a může dojít k přetížení nebo dokonce bolestem páteře, doporučujeme užívat nejen již dobře známé hůlky, ale také kompenzaci v jogínské poloze "kobry", provázené hlubokým klidným dýcháním, protože by stále mělo platit heslo SPORTEM KU ZDRAVÍ!

20200117_104304.jpg

Odkaz na příspěvek

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Reagovat na příspěvek...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

O nás

Staň se turistou a sdílej své zážitky s ostatními! Komunitní projekt PlanetaCestování.cz je určen všem milovníkům nejen turistiky, ale obecně všem kdo rádi objevují a poznávají nová místa nejen v České republice.

Co zde najdete?

Především tipy, kam se vydat na výlety. Ať už jde o hrady, zámky či zříceniny... turistické trasy a netradiční místa, která zatím zná jen pár vyvolených. Komunita přidává nejen popisy míst, ale především osobní zkušenosti.

Jak se mohu připojit?

Patříte mezi vášnivé turisty či jen občasné víkendové výletníky? V obou případech se můžete během pár vteřin registrovat a přidávat své postřehy ze všech Čech, Moravy i Slezska. Každý je zde vítán!

Potřebujete poradit?

Pokud máte problém či dotaz napište na:

  • info@planetacestovani.cz.cz
  • ×
    ×
    • Vytvořit...