Přejít na obsah
Veronika L.

Zámek Kačina – Program, otevírací doba, akce

Doporučené příspěvky

Nejkrásnější zámek českého klasicismu. Máte osobní zkušenost s návštěvou zámku Kačina? Přidejte své recenze či fotografie z návštěvy do komentářů pod článkem. Inspirujete tak ostatní turisty. Děkuji.

Vzhled zámku Kačina

Kačina má mezi českými zámky výjimečné místo. Její bílá, snad trochu chladná klasicistní elegance připomíná anglické zámky 18. století nebo císařskou Francii a v tomto měřítku ji u nás nenajdeme nikde jinde. 

Jaký byl záměr zámku?

Roku 1802 zahájil nejvyšší purkrabí Českého království Jan Rudolf hrabě Chotek v parku založeném o třináct let dříve přípravné práce pro výstavbu monumentálního letního sídla. Realizovaná stavba je vlastně jen zrcadlovou polovinou zamýšleného velkoryse pojatého areálu.

Původní projekt vypracoval saský královský architekt Christian Franz Schuricht. Úpravy však prováděli oba stavbyvedoucí, pražský stavební rada Jan Filip Jondl a po něm i olomoucký arcibiskupský stavební rada Anton Arche.

Kde byl vzhled Kačiny inspirován?

Architektonické pojetí navazuje na anglické ohlasy příměstských vil Andrea Palladia. Tympanon hlavních i vedlejších průčelí zdobí náročný sochařsky provedený reliéf. Funkčně je zámek rozčleněn na hlavní centrální budovu s reprezentačními prostorami a obydlím hraběcí rodiny a dvě čtvrtkruhová nižší křídla se sloupovými kolonádami a hostinskými pokoji zakončená pavilony. Největší ze stopětadvaceti místností zámku je kruhový reprezentační sál v přízemí centrální budovy.

Nezapomenutelná zámecká knihovna

Architektonicky nejpůsobivějším interiérem je však knihovna se sloupovým ochozem v jednom z pavilonů. Ve druhém je zámecké divadlo a kaple. Salóny a hostinské pokoje v zámeckých křídlech jsou přístupné samostatnými vchody z přízemní půlkruhové kolonády. Budovy jsou obklopeny rozsáhlým přírodně krajinářským parkem, založeným už roku 1789 podle návrhu vídeňského botanika F.N. Jacquina. V zámku je instalována expozice Muzea českého venkova, zpřístupněna je i Chotovská knihovna a divadlo.

Otevírací doba a vstupné na zámek

Otevírací doba je aktuálně díky pandemii omezena. Jakmile skončí budou otevírací časy následující:

 • březen: od 09:00 až 17:00 (28. a 29. března pouze)
 • duben a říjen: 09:00 až 17:00 (sobota, neděle a státní svátky)
 • květen až září: 09:00 až 17:00 (od pondělí do neděle

Vstupné je dobré ověřit na oficiálních stránkách zámku Kačina. Liší se totiž v závislosti na okruhu. Počítejte přibližně 100 Kč až 150 Kč za dospělou osobu.

Zámek Kačina otevírací doba a vstupné.jpg

Odkaz na příspěvek

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Reagovat na příspěvek...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

  Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

O nás

Staň se turistou a sdílej své zážitky s ostatními! Komunitní projekt PlanetaCestování.cz je určen všem milovníkům nejen turistiky, ale obecně všem kdo rádi objevují a poznávají nová místa nejen v České republice.

Co zde najdete?

Především tipy, kam se vydat na výlety. Ať už jde o hrady, zámky či zříceniny... turistické trasy a netradiční místa, která zatím zná jen pár vyvolených. Komunita přidává nejen popisy míst, ale především osobní zkušenosti.

Jak se mohu připojit?

Patříte mezi vášnivé turisty či jen občasné víkendové výletníky? V obou případech se můžete během pár vteřin registrovat a přidávat své postřehy ze všech Čech, Moravy i Slezska. Každý je zde vítán!

Potřebujete poradit?

Pokud máte problém či dotaz napište na:

 • info@planetacestovani.cz.cz
 • ×
  ×
  • Vytvořit...