Přejít na obsah
Ondra

Tarify pro důchodce: Mobilní velké srovnání nejlevnějších tarifů

Doporučené příspěvky

Většina mobilních operátorů přináší zvýhodněné tarify pro studenty i pro důchodce s ohledem na nižší příjmy oproti běžné populaci. Pro seniory jsou určeny jak tarify, tak předplacené karty, které jsou dostupné za nižší cenu. Zajímá vás, jaká je aktuální nabídka, a které tarify jsou nejvýhodnější? Udělali jsme pro vás malý přehled, nechte se inspirovat.

Hlavní potřeby seniorů?

Nabídka tarifů vychází ze základních potřeb seniorů, kteří většinou využívají mobilní telefon pouze na volání, případně psaní sms zpráv. Starší lidé se snaží ušetřit a mít co nejmenší měsíční paušály pro případ, že by v daném měsíci nepotřebovali tak často telefonovat.

dovolená pro seniory 55+

Senioři si potrpí na jednoduchost, nepotřebují celou řadu skvělých funkcí, jako je internet v mobilu, navigace a jiné. Naopak si vystačí „s málem“ a jednoduchostí. Chtějí mít přehled o tom, kolik měsíčně protelefonovali, a jak se dá případně ušetřit.

V poslední době vzniklo mnoho nových mobilních operátorů, kteří konkurují těm stávajícím a snaží se přilákat zákazníka na nízké ceny. To byl patrně důvod toho, že ceny za volání v roce 2015 prudce klesly, a také stávající operátoři (Vodafone, O2 a T-Mobile) se tomu trendu musely přizpůsobit, byť pouze částečně.

Jaké tarify nabízí mobilní operátoři?

Nejprve se zaměřme na nabídku našich hlavních operátorů, kterými jsou O2, T-Mobile a Vodafone. O2 nabízí důchodcům jednotnou slevu ve výši 50 Kč na všechny tarify. Nejlevnější a nejvýhodnější z nich je tarif Free O2. Za pouhých 199 Kč měsíčně mohou senioři volat neomezeně v síti O2. Pravdou ovšem zůstává, že tato cena je výhodná pouze v případě, že má zbytek rodiny stejného operátora.

Zajímavěji vypadá další možnost v podobě předplacené karty Na Dlouho. Za cenu 6 Kč měsíčně můžete telefonovat v síti O2 opět neomezeně. Opět je to tedy velmi výhodné v případě, že zbytek rodiny má taktéž O2. Výhodou předplacených karet je skutečnost, že si kartu dobíjíte sami a máte tak lepší přehled o své útratě.

T-Mobile přináší tarif pro seniory T-Mobile tarif 50 síť ne-síť, což je levné volání pro seniory ve věku 60 let a více.

Vodafone bohužel žádné speciální tarify pro důchodce nemá. Starší lidé mohou vybírat z běžné nabídky. Nejlépe vychází předplacená Karta do všech sítí. Také nabízí neomezené volání za pouhých 7 Kč měsíčně pouze v síti Vodafone..

Ostatní operátoři? Skvělá volba!

A jak je tomu v případě ostatních mobilních operátorů, kteří na našem trhu působí? Zde je nabídka poněkud pestřejší. Pokud voláte opravdu málo a nechce se vám platit měsíční poplatky, můžeme vám doporučit například tarif Dohoda na jedničku od One Mobil. Ten nabízí volání po celé ČR jen za 1,50 Kč za minutu.

Předplacené karty

Z předplacených karet pak stojí za úvahu operátor Opencall, který přináší nabídku volání 1,80 Kč za minutu. To je vůbec nejlevnější volání, navíc není třeba platit měsíční poplatky. Do této kategorie patří také Blesk mobil či Sazka mobil. Volání za minutu je přibližně o korunu dražší, ale opět nemusíte platit žádné měsíční poplatky, což většina důchodců ocení.

Odkaz na příspěvek

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Reagovat na příspěvek...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

O nás

Staň se turistou a sdílej své zážitky s ostatními! Komunitní projekt PlanetaCestování.cz je určen všem milovníkům nejen turistiky, ale obecně všem kdo rádi objevují a poznávají nová místa nejen v České republice.

Co zde najdete?

Především tipy, kam se vydat na výlety. Ať už jde o hrady, zámky či zříceniny... turistické trasy a netradiční místa, která zatím zná jen pár vyvolených. Komunita přidává nejen popisy míst, ale především osobní zkušenosti.

Jak se mohu připojit?

Patříte mezi vášnivé turisty či jen občasné víkendové výletníky? V obou případech se můžete během pár vteřin registrovat a přidávat své postřehy ze všech Čech, Moravy i Slezska. Každý je zde vítán!

Potřebujete poradit?

Pokud máte problém či dotaz napište na:

  • info@planetacestovani.cz.cz
  • ×
    ×
    • Vytvořit...