Přejít na obsah
Ondra

Důchod v USA: Kdy se jde do důchodu v Americe?

Doporučené příspěvky

Spojené státy americké mají ve srovnání se státy v Evropské unii ve svém penzijním systému řady výborných řešení, nicméně i několik nevýhod. Nejprve je nutné si uvědomit, že celý systém a myšlení lidí na důchodový věk je v USA odlišný od toho evropského. Již od mládí si na důchod spoří nebo jinak investuje přes 75% celé americké populace.

Jak v USA získat penzi?

Stejně jako u nás v České republice i v USA odvádí zaměstnanec ze svého platu povinně sociální pojištění, které se sice v jednotlivých amerických státech trochu liší, ale v zásadě lze napsat, že je nižší než v Evropě. Ze mzdy je v USA strháváno jen 7%. Dobu po jakou je tato částka v USA strhávána musí být minimálně 35 let, aby měl americký občan právo na pobírání plné výše důchodu.

Druhou podmínkou je důchodový věk. Ten je fixně ve Spojených státech stanoven na 66 let s tím, že s přibývající generací dětí válečných veteránů bude muset lehce vzrůst.

Předčasný odchod do důchodu Američané příliš nevyužívají neboť se důchodová částka dost razantně krátí a to 6% za každý rok o který je odchod do důchodu ponížen.

Snížení/zvýšení důchodu v závislosti na mzdě

Čím vyšší máte výplatu, tím menší částku v důchodu dostanete. Tento celosvětový fakt platí i v Americe nicméně nijak dramaticky. V procentech lze napsat, že pokud máte dvojnásobek průměrné mzdy bude Vám důchod navýšen o 40%. Naopak pokud máte poloviční mzdu než je průměrná mzda dostanete o 40% méně než je průměrný důchod.

(Ne)růžová budoucnost

Data z výzkumů v posledních letech ovšem naznačují zhoršující se situaci ve vrstvě obyvatel, která se v USA blíží v blízké době do důchodu. Nemají dostatek naspořených peněz a tabulkově jim vychází velmi nízké důchody. Průměrná doba úmrtí se navíc v posledních desetiletích razantně prodloužila. Možná se tak blíží na důchodovou krizi v USA...

Odkaz na příspěvek

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Reagovat na příspěvek...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

O nás

Staň se turistou a sdílej své zážitky s ostatními! Komunitní projekt PlanetaCestování.cz je určen všem milovníkům nejen turistiky, ale obecně všem kdo rádi objevují a poznávají nová místa nejen v České republice.

Co zde najdete?

Především tipy, kam se vydat na výlety. Ať už jde o hrady, zámky či zříceniny... turistické trasy a netradiční místa, která zatím zná jen pár vyvolených. Komunita přidává nejen popisy míst, ale především osobní zkušenosti.

Jak se mohu připojit?

Patříte mezi vášnivé turisty či jen občasné víkendové výletníky? V obou případech se můžete během pár vteřin registrovat a přidávat své postřehy ze všech Čech, Moravy i Slezska. Každý je zde vítán!

Potřebujete poradit?

Pokud máte problém či dotaz napište na:

  • info@planetacestovani.cz.cz
  • ×
    ×
    • Vytvořit...