Přejít na obsah
Ondra

Český vs Zahraniční důchodce: Srovnání životní úrovně

Doporučené příspěvky

Ze statistik pojišťovny Allianz, která dělala celosvětový průzkum vychází Česká republika co se týká zabezpečení seniorů velmi špatně. Ze 49 zemí, kterých se studie týkala jsme se umístili na 26. místě. Jednalo se především o výši penzí, ale zahrnuty byly také nutné výdaje na zdravotní péči a další prakticky povinné výdaje ve stáří. Zpráva dále pojednává o tom jaký na to mají vliv důchodové pilíře a další zajímavosti. 

Srovnání důchodů s Asií

Dovolte mi nyní osobní odbočku. Ačkoliv se často uvádí srovnání například s Indií nebo dalšími zeměmi JV Asie, a to ve spojitosti s jejich absolutně nefungujícím důchodovým systémem (ano, stát starším lidem nedává vůbec nic), je tam situace dle mého názoru o hodně lepší. Do těchto zemí jsem již mnohokrát cestoval a pokaždé jsem byl překvapen z vysoké úrovně starších obyvatel.

Důvodem je jistě velký počet potomků, kteří ke starším chovají velkou úctu. Stále tam funguje kult "stařešiny", tito lidé jsou tam bráni jako nositele celoživotní modrosti - nikoliv jako u nás téměř za odpad společnosti. Je to jen můj názor, ale měli bychom se u nás v ČR více učit žít sami za sebe a budovat si v průběhu života takové sociální podmínky kolem sebe abychom se ve stáří nemuseli spoléhat pouze na stát.

Vaše zkušenosti

Pokud se mnou v nějakém aspektu nesouhlasíte nebo máte touhu podělit se s ostatními o osobní komentář, budu velmi rád za příspěvek do komentářů níže. Děkuji. 

Odkaz na příspěvek

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Reagovat na příspěvek...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

O nás

Staň se turistou a sdílej své zážitky s ostatními! Komunitní projekt PlanetaCestování.cz je určen všem milovníkům nejen turistiky, ale obecně všem kdo rádi objevují a poznávají nová místa nejen v České republice.

Co zde najdete?

Především tipy, kam se vydat na výlety. Ať už jde o hrady, zámky či zříceniny... turistické trasy a netradiční místa, která zatím zná jen pár vyvolených. Komunita přidává nejen popisy míst, ale především osobní zkušenosti.

Jak se mohu připojit?

Patříte mezi vášnivé turisty či jen občasné víkendové výletníky? V obou případech se můžete během pár vteřin registrovat a přidávat své postřehy ze všech Čech, Moravy i Slezska. Každý je zde vítán!

Potřebujete poradit?

Pokud máte problém či dotaz napište na:

• info@planetacestovani.cz.cz
    • Vytvořit...