Přejít na obsah
Ondra

Výše důchodu pro dnešního důchodce (Zkušenosti a recenze)

Doporučené příspěvky

Jaký důchod pobírá například dnešní důchodce? Vyzpovídal jsem jednu známou důchodkyni. Můžete si dle toho srovnat výši vašeho důchodu i Vy.
Ačkoliv na polích pracovala již mnohem dříve, před státem začala vystupovat jako zaměstnanec až v 18ti letech, tedy v roce 1960. Následně další dva roky pracovala jako výzkumná pracovnice. Náplň činnosti bylo ve sbírání trav z luk a jejich sušení v pecích pro VUŽV. Další rok pracovala v květinářství. Na všech pozicích měla standardní průměrný plat jako byl v té době běžný. 
V roce 1963 se jí narodilo první dítě. První půlrok pobírala mateřskou a následně 3 roky byla doma bez jediného příspěvku od státu. V roce 1966 se narodil druhý potomek, na kterého již mateřskou vůbec nepobírala neboť před tím nepracovala. Až do roku 1973 žila tedy jen z platu svého muže. Mezi lety 1973 až do roku 1998 potom následně pracovala u pásové výroby a na vrátnici se spíše podprůměrným platem.
Celkové roky práce jsou tedy 30 let. Od roku 1998 se ani jednou nestalo, že by její důchod klesal. Každý rok naopak roste. Současně má také od 70 let věku MHD zadarmo a řadu dalších státních benefitů.
 
Prvotní výše důchodu po nástupu do důchodu byl 4 700 Kč. Následný vývoj, který bylo možné 100% dohledat:
 • Zvýšení roku 2013 starobní i vdovský o 0,9 procenta.
 • Zvýšení roku 2014 starobní i vdovský o 0,4 procenta.
 • Zvýšení roku 2015 starobní i vdovský o 1,6 procenta.
 • Zvýšení roku 2016 starobní základní o 40 Kč vdovský se nezvýšil.
Veškerá důchodová komunikace probíhá pouze s ČSSZ respektive Ústředí - odbor rozhodování o dávkách důchodového pojištění. Toto ústředí zasílá také vyhlášky MPSV č. 324 2012 Sb. Na výpisech uvidíte výměru důchodů Starobních a případně i Vdovských. Obvykle bývá zvýšení důchodu v procentech.
 
Odkaz na příspěvek

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Reagovat na příspěvek...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

  Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

O nás

Staň se turistou a sdílej své zážitky s ostatními! Komunitní projekt PlanetaCestování.cz je určen všem milovníkům nejen turistiky, ale obecně všem kdo rádi objevují a poznávají nová místa nejen v České republice.

Co zde najdete?

Především tipy, kam se vydat na výlety. Ať už jde o hrady, zámky či zříceniny... turistické trasy a netradiční místa, která zatím zná jen pár vyvolených. Komunita přidává nejen popisy míst, ale především osobní zkušenosti.

Jak se mohu připojit?

Patříte mezi vášnivé turisty či jen občasné víkendové výletníky? V obou případech se můžete během pár vteřin registrovat a přidávat své postřehy ze všech Čech, Moravy i Slezska. Každý je zde vítán!

Potřebujete poradit?

Pokud máte problém či dotaz napište na:

 • info@planetacestovani.cz.cz
 • ×
  ×
  • Vytvořit...